İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİCROSS ENDÜSTRİYEL olarak
İş kazalarını önleme ve personellerimizin güvenli bir çalışma ortamında sağlıklı bir şekilde çalışmalarını devam ettirebilmeleri için uygulanabilir ve sürdürülebilir bir politikayı benimsemiş bulunmakta ve bu kapsamda, çevreye ve kişiye yönelik çalışmalar yürütmekteyiz.


Çevreye yönelik çalışmalarda, çevresel risk etmenleri değerlendirilir ve riskler minimize edilir. Güvenli, ergonomik ve rahat bir çalışma ortamı oluşturmak için çalışmalar yapılır. Kişiye yönelik çalışmalarda ise, işe giriş yapan bir personelin bir dizi eğitime katılması sağlanır ve bu eğitimler, Temel İş Güvenliği Eğitimi ile başlayarak personelin çalışma yapacağı alanlara göre devam eder. Uzman ekiplerce gerçekleştirilen bu eğitimler, belirli zaman aralıklarında da yenilenmektedir.

Kişiye yönelik yapılan çalışmalar kapsamında, olası tüm riskler için önlemler alınsa da, tahmin edemediğimiz ve muhtemel karşılaşabileceğimiz risklere karşı tüm personellere kişiye özel Kişisel Koruyucu Ekipmanlar (KKE) teslim edilir. Özel çalışmalarda da, işbaşı konuşmalarıyla hassas noktalara değinilerek, personellerin daha dikkatli olması hedeflenir.

Amacımız, tüm bu çalışmalarla sağlıklı, güvenli, mutlu ve huzurlu bir çalışma ortamıyla, kazasız bir iş akışı sağlamaktır.